Fressi Espoonlahti - Henkilökunta |

Fressi Espoonlahti – Henkilökunta


 

Anna Meriläinen

Keskusvastaavaanna.merilainen@fressi.fi

Anne Helakare

Asiakaspalveluvastaava050 374 9323anne.helakare@fressi.fi

Janni Tuomisto

Aluepäällikkö
Fressi Trainer, Fysioterapia ja Hieronta -palvelut
050 463 6221janni.tuomisto@fressi.fi

Tervehdys! Olen Janni Tuomisto Fressi Trainer, Fysioterapia ja Hieronta -palveluiden aluepäällikkö. Vastuu keskuksiani ovat Fressi Myyrmäki ja Espoonlahti. Olen ollut Fressiläinen jo vuodesta 2011 saakka ja olen ehtinyt työskennellä ryhmäliikunnan, asiakaspalvelun, sekä Fressi Trainer ja Fysioterapia -palveluiden parissa. Tavoitteenamme Fressillä on luoda kattava ja laadukas palvelu -kokonaisuus, joka pystyy vastaamaan sinunkin tarpeisiisi. Palautteesi on meille tärkeä, joten olethan rohkeasti yhteydessä!

Iloa ja aurinkoa päivääsi toivoen, Janni

Fatlum Gerguri

Myyntivastaava050 440 4733fatlum.gerguri@fressi.fi

Jouko Kokkonen

HierojaOlen Koulutettu Hieroja ja siten myös Valviran rekisterissä, joka tarkoittaa mm potilasvakuutusta asiakkaille. Työssäni käytän klassisen- ja urheiluhierontaotteiden lisäksi mobilisoivia ja art (active release technic) menetelmiä, tarpeen mukaan. Pyrin löytämään kivun tai liikerajoitteisuuden aiheuttajan, enkä pyri hoitamaan vain oiretta vaan haluan löytää syyn siihen. Joskus se hoidetaan kinesioteippauksella, joita olen tehnyt n. 6v ajan.  Vastaanotollani käy nuorista urheilijalupauksista mummoon ja vaariin. Olen myös toiminut mm. Suomen Naisten Jääkiekkomaajoukueessa hierojana ja kuntosali on lähellä sydäntäni, jolloin myös asiakkaiden ohjaus esim. lihasepätasapainon korjamiseen onnistuu monipuolisella kuntosalillamme.  Saat tietenkin hyvät venyttelyohjeet tarvittaessa, mutta kliseinen sanonta liike on lääke, pitää edelleen paikkansa. Liikettä ja aineenvaihduntaahan tapahtuu nimenomaan hieronnoissa ja muissa käsittelyissä.  Varaa aika suoraan vastaanotosta tai alla olevasta linkistä:
Varaa aika

Keijo Lehtimäki

HierojaOlen toiminut hierojana jo 13v ajan. Olen erittäin kiinnostunut hyvinvoinnistasi, joten on sinulla mikä tahansa vaiva ja olet kenties jo luovuttanut sen suhteen, niin tule käymään ja katsotaan mitä asialle voisi tehdä. Nimittäin lähes aina on jotain tehtävissä 😊 Käytän hieronnassani myös muilta ammattilaisilta opittuja keinoja, mm. manuaalisia hoitokeinoja jotka ovat Osteopaateilta opittuja. Nyt syksyllä aloitankin 4v Ostepatian opiskelut Isossa Omenassa. Älä siis enää anna vaivojesi haitata elämääsi vaan tule rohkeasti käymään luonani. Varaa aika suoraan vastaanotosta tai alla olevasta linkistä:
Varaa aika

Niina Rossi

Ryhmäliikuntavastaava050 436 8182niina.rossi@fressi.fi

Ilmo Hauru

Asiakasneuvoja050 337 9651ilmo.hauru@fressi.fi
ei kuvaa

Kirsi Matikainen

Lasten Fressin vastaava ohjaajakirsi.matikainen@fressi.fi

Pieter van Groenendael

Fressi Trainer // Taso 1pieter.van-groenendael@fressi.fi
Fressi Trainer esittely

Jusa Martin

Fressi Trainer // Taso 1jusa.martin@fressi.fi
Fressi Trainer esittely

Hanna-Sofia Korhonen

Fressi Trainer // Taso 1Hanna-sofia.korhonen@fressi.fi
Fressi Trainer esittely

Ville Lehtinen

Fressi Trainer // Taso 1ville.lehtinen@fressi.fi
Fressi Trainer esittely

Csilla Furka-Elenius

Fressi Trainer // Taso 1csilla.furka-elenius@fressi.fi
Fressi Trainer esittely